Rotunda Dynasy – apartamenty stworzone z miłości do piękna i sztuki

Rotunda Dynasy – apartamenty stworzone z miłości do piękna i sztuki

Marvipol wprowadził do sprzedaży 23 apartamenty w ramach luksusowej inwestycji Rotunda Dynasy. Nowy projekt dewelopera to inwestycja charakteryzująca się najwyższym standardem, zlokalizowana na granicy dwóch prestiżowych miejsc – Powiśla i warszawskiego Starego Miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Kazimierzowskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Rotunda Dynasy powstaje na murach historycznego budynku, którego początek datuje się na 1896 rok. Została wybudowana w celu ekspozycji największego polskiego obrazu „Panoramy Tatr” – W. Tetmajera i W. Wodzinowskiego. W kolejnych latach działał tu Teatr Żydowski, a w roku 1937 budynek przejęła firma Chevrolet. Do dziś zachowały się mury dolnej części budynku.

„Architektura naszej inwestycji idealnie nawiązuje do charakteru okolicznej zabudowy. Bryła budynku w kształcie rotundy zostanie wykończona przestrzennymi płytami ze szlifowanego betonu architektonicznego z efektem rzeźbiarskim. Lekkości i elegancji dodadzą panoramiczne okna, portfenetry i szklane balustrady. Rotunda Dynasy to unikatowy adres na mapie Warszawy, to inwestycja z duszą i historią, zaprojektowana dla osób ceniących piękno, niebanalną architekturę i szlachetne materiały”  – mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes Marvipol Development.

„Projektowany budynek mieszkalny w miejscu dawnej Panoramy Tatr wypełnia lukę w zabudowie warszawskiego Powiśla, lukę która wpisała się w krajobraz powojennej Warszawy jako romantyczna ruina. Ten zachowany fragment oryginalnego budynku, mur części przyziemia, został wpisany w architekturę nowego obiektu. Wielokątny obrys rzutu, skokowo ukształtowany przekrój z wycofaniem najwyższych kondygnacji, oraz wertykalne podziały elewacji – to wszystko próba uwzględnienia ,powidoku’ budynku Panoramy Tatr. Wewnętrzny wielokondygnacyjny hol zwieńczony świetlikiem, z otwartą klatką schodową i licznymi punktami widokowymi, także jest odwołaniem do oryginalnej struktury obiektu który prezentował największy obraz w historii Polski. 

Natomiast elewacja budynku, wykończona przestrzennymi prefabrykatami z betonu (szlifowanego i z widocznym kruszywem  w kolorze i strukturze nawiązującej do zachowanych fragmentów muru) nawiązuje dialog z modernistycznym dziedzictwem mieszkaniowej architektury Powiśla”.  – tak o tym wyjątkowym projekcie, mówi założyciel pracowni WWAA Marcin Mostafa, która opracowała projekt przy współpracy z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Rotunda Dynasy to kameralna inwestycja klasy premium.  Wyróżnia ją nie tylko prestiżowa lokalizacja, ciekawa bryła, ale również zastosowanie szlachetnych materiałów i dbałość o detal. Rotunda Dynasy zostanie zwieńczona świetlikiem, który rozjaśni wewnętrzne atrium – wznoszące się przez całą wysokość budynku. We wnętrzach budynku zostały użyte materiały, które korespondują z elewacjami. Na posadzkach części wspólnych zostanie ułożona marmurowa mozaika, a w atrium zawiśnie przepiękny, designerski żyrandol zaprojektowany dla tej niebanalnej przestrzeni.

Rotunda Dynasy wypełniona będzie licznymi udogodnieniami zapewniającymi komfort życia na najwyższym poziomie. Jednym z nich będzie całodobowa recepcja z obsługą concierge. Przy holu głównym znajdzie się  eleganckie foyer, oferujące przestrzeń na spotkania biznesowe czy towarzyskie, a na kondygnacji pierwszej w pełni wyposażona, klimatyzowana siłownia.

W unikatowym budynku znajdą się tylko 23 apartamenty o powierzchniach od 63 do 264 m2. Projekt zakłada możliwość dowolnej aranżacji czy łączenia apartamentów. Z oferty można wybrać apartamenty z  ogrodem czy posiadające loggie lub tarasy. Dzięki dużym, panoramicznym oknom bez podziałów o wysokości blisko 3 m, wszystkie wnętrze będą doskonale doświetlone.  System inteligentnego zarządzania apartamentem, pozwoli sterować klimatyzacją, oświetleniem i innymi mediami z każdego zakątka ziemi za pomocą smartfonu. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na 3 kwartał 2022 roku.

Rotunda Dynasy hołdując bogatej historii jednocześnie doskonale wpisuje się w nową wizję Powiśla. Obfitujące w ciekawe, nietuzinkowe miejsca rozrywki i kultury Powiśle stało się topowym adresem Warszawy, docenionym także przez zagraniczne media, które uznały dzielnice za jedno z najciekawszych miejsc w Europie. Bliskość Starego Miasta i Bulwarów Wiślanych daje przyszłym mieszkańcom możliwość poczucia tętniącego życia stolicy, okoliczne parki i skwery pozwolą na bezpośredni kontakt z naturą.

Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

Siedziba Firmy

Marvipol Development S.A.
Warszawa, ul. Prosta 32
Recepcja czynna
Pon-Pt: 9:00-17:00
22 536 50 00

Szukasz Pracy

Sprawdź nasze oferty i aplikuj
PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Zgoda*