Udany rok Grupy Marvipol

  Udany rok Grupy Marvipol

  Notowana na GPW grupa deweloperska w 2023 r. osiągnęła 377,5 mln zł przychodów, wypracowując 81,1 mln zł zysku operacyjnego oraz 55,3 mln zł zysku netto. Motorem napędowym Grupy jest jej biznes deweloperski, który w 2023 r. potroił sprzedaż (661 zawartych umów) lokali, przekazując nabywcom 423 lokale mieszkalne, usługowe i inwestycyjne.

  Segment deweloperski Grupy w 2023 r. zaksięgował 328 mln zł przychodów ze sprzedaży, 86 mln zł EBIT i 67,8 mln zł zysku netto. Na przestrzeni minionego roku Marvipol Development wprowadził do realizacji 5 projektów mieszkaniowych w Warszawie oraz we Wrocławiu, w ramach których powstaje ponad 670 lokali. W 2024 r. Grupa wkroczyła z około 560 lokalami w sprzedaży i potencjałem uzupełnienia oferty o 700 lokali w najbliższych miesiącach.

  W segmencie magazynowym Grupa zakończyła 2023 r. z 5 inwestycjami o łącznej powierzchni wynajmowalnej (GLA) wynoszącej 244 tys. mkw. z których dwie (w Warszawie i Poznaniu) są ukończone. W minionym roku rozpoczęta została realizacja największego z projektów, w który Grupa jest zaangażowana, zlokalizowanego w Łodzi, z 86 tys. mkw. GLA. W ostatnim kwartale 2023 r. Grupa zaksięgowała wpływy ze sprzedaży projektu magazynowego zlokalizowanego pod Wrocławiem. Segment w 2023 r. rozpoznał 14,2 mln zł straty netto, na którą złożyły się głównie niezrealizowane różnice kursowe, związane z umocnieniem polskiej waluty.

  Marvipol Development rozpoczął 2024 r. w bardzo dobrej kondycji finansowej. Na koniec roku wskaźnik długu netto do kapitałów kształtował się na niskim poziomie 0,24, a na kontach Grupy znajdowało się 286 mln zł.

  Mamy za sobą wymagający, ze względu na niełatwe uwarunkowania makroekonomiczne, rok, stojący równocześnie pod znakiem ożywienia w wybranych segmentach rynku nieruchomości. Pod względem wyników finansowych był to jeden z najlepszych okresów w historii Grupy. W wymiarze operacyjnym 2023 r. był on dla Grupy Marvipol okresem skokowego wzrostu aktywności w segmencie deweloperskim oraz optymalizacji działalności na rynku magazynowym. Zamierzamy dalej sprawnie reagować na zmieniające się warunki rynkowe, kładąc szczególny nacisk na wykorzystywanie szans w biznesie deweloperskim, przy stabilnym zaangażowaniu na rynku magazynowym – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol Development.

  W segmencie magazynowym Grupa jest zaangażowana w 6 inwestycji o łącznej powierzchni wynajmowalnej wynoszącej 262 tys. mkw. Budowa trzech z nich jest już ukończona, a budowa czwartego, w zlokalizowanego w Łodzi, z 86 tys. mkw. GLA, rozpoczęła się w ostatnim czasie.

  Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

  Siedziba Firmy

  Marvipol Development S.A.
  Warszawa, ul. Prosta 32
  Recepcja czynna
  Pon-Pt: 9:00-17:00
  22 536 50 00

  Szukasz Pracy

  Sprawdź nasze oferty i aplikuj
  PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Zgoda*