Rekordowy zysk Marvipol Development

  Rekordowy zysk Marvipol Development

  Giełdowy deweloper zakończył 2020 r. z 431,4 mln zł skonsolidowanych przychodów (48% wzrost rdr), wypracowując rekordowe 80,4 mln zł zysku netto, wobec 69,9 mln zł w 2019, dotychczas najlepszym w historii roku.  Kluczowy wpływ na rekordowe wyniki Grupy Marvipol miał biznes mieszkaniowy Grupy, który w 2020 r. podwoił zyski, wypracowując 52 mln zł zysku netto.

  2020 rok był dla wszystkich z nas okresem szczególnym. Globalna pandemia w minionych kilkunastu miesiącach wyznaczyła nowe reguły zarówno dla życia społecznego, jak i biznesowego, stawiając przed nami coraz to nowe wyzwania. Pandemia poddała niełatwej próbie również naszą firmę, z której, o czym informuję z nieukrywaną dumą i satysfakcją, wyszliśmy obronną ręką, ustanawiając pod drodze kilka rekordów. Grupa Marvipol zakończyła 2020 rok z najwyższym w historii wynikiem netto, o 15% wyższym od wcześniejszego rekordu. W 2020 r. Grupa po raz pierwszy zawarła w jednym roku ponad 1 tys. umów sprzedaży mieszkań i lokali użytkowych. Było to możliwe dzięki największej w historii Grupy Marvipol, opiewającej na maksymalnie 381,4 mln zł transakcji pakietowej sprzedaży lokali zawartej z wiodącym europejskim graczem rynku wynajmu – grupą Heimstaden. Osiągnięte w minionym roku wyniki nie wyczerpują potencjału wzrostu Grupy. W segmencie deweloperskim naszym priorytetem jest szybkie zwiększenie skali prowadzonej działalności, istotne powiększenie oferty i dalsze wzbogacenie portfela projektów. Liczymy, że 2021 r. będzie również kolejnym udanym rokiem dla segmentu magazynowego Grupy. Głęboko wierzę, że 2021 r. powinien dostarczyć wszystkim współwłaścicielom Marvipol Development S.A. wielu powodów do inwestycyjnej satysfakcji – komentuje Mariusz Ksiażek, prezes Marvipol Development S.A.

  Segment deweloperski Grupy zakończył 2020 r. z 1084 sprzedanymi lokalami mieszkanlnymi, użytkowymi i inwestycyjnymi, 791 lokalami przekazanymi nabywcom, 48% wzrostem przychodów, do 431,4 mln zł i 52 mln zł zysku netto. Dzięki finalizacji kilku inwestycji adresowanych do najbardziej wymagających klientów, z Topiel No 18 na czele, Grupa zwiększyła, o 1,5 pkt. proc., marżę brutto na sprzedaży, do 24,5%. Dla dalszego wzrostu skali działalności segmentu Grupa przeznaczyła w 2020 i 2021 r. ponad 150 mln zł na zakup gruntów pod nowe inwestyche mieszkaniowe, z których część zostanie uruchomiona jeszcze w obecnym roku.

  Segment magazynowy Grupy wypracował w 2020 r. 28,9 mln zł zysku netto, wobec 45,7 mln zł rok wcześniej. Niższy wynik segmentu to konsekwencja harmonogramu realizowanych inwestycji magazynowych. Dzięki finalizacji, w 2020 r., sprzedaży 5 projektów magazynowych segment miał istotny pozytywny wpływ na przepływy pieniężne Grupy, które na poziomie inwestycyjnym wyniosły 123,7 mln zł, pozwalając na zwiększenie stanu gotówki w Grupie o blisko 15 mln zł, do 190,7 mln zł

  Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

  Siedziba Firmy

  Marvipol Development S.A.
  Warszawa, ul. Prosta 32
  Recepcja czynna
  Pon-Pt: 9:00-17:00
  22 536 50 00

  Szukasz Pracy

  Sprawdź nasze oferty i aplikuj
  PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Zgoda*