Rekordowy rok Marvipolu. Zysk netto wzrósł do blisko 70 mln zł

  Rekordowy rok Marvipolu. Zysk netto wzrósł do blisko 70 mln zł

  Giełdowy deweloper ma za sobą najlepszy rok w historii.  W 2019 roku spółka odnotowała 69,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto i sprzedała rekordową liczbę lokali –  942.   Zysk operacyjny wyniósł w ubiegłym roku 90,52 mln zł (wobec 45,05 mln zł w 2018 roku). Grupa wypracowała 290,78 mln zł przychodów (266,13 mln zł w 2018 roku).

  – 2019 rok był dla Grupy Marvipol już kolejnym z rzędu niezwykle udanym na wszystkich biznesowych polach okresem. Rekordowe 69,9 mln zł zysku netto, osiągnięte po 48% wzroście wobec ubiegłorocznego, do tej pory najwyższego w historii wyniku netto, stanowi obiektywną miarę sukcesu, jaki w minionym roku osiągnęliśmy. Nie jest to jedyny rekord, który w 2019 r. ustanowiliśmy.  942 sprzedane w 2019 r. mieszkania i lokale,  to najlepszy wynik w ponad 20-letniej historii rozwoju segmentu deweloperskiego naszej firmy. Zamknięte w 2019 r. transakcje sprzedaży czterech projektów magazynowych oraz przedwstępna sprzedaż trzech kolejnych obiektów (sfinalizowana  już w 2020 r.) zaowocowały rekordowymi 45,7 mln zł wyniku netto segmentu magazynowego – podkreślił Mariusz Książek, prezes Marvipol S.A. w liście skierowanym do Akcjonariuszy.

  W perspektywie najbliższych 12 miesięcy kluczowy wpływ na wyniki Grupy Marvipol w segmencie deweloperskim będą miały wydania mieszkań w obecnie realizowanych inwestycjach: Central Park Ursynów 4, 5 i 6, Riviera Park 3 i 4, Dom Przy Okrzei oraz Topiel No 18, w ramach, których to inwestycji, na dzień 31 grudnia 2019 roku grupa dokonała sprzedaży około 87% lokali. –W 2020 rok wkroczyliśmy z mocnymi fundamentami biznesowymi i finansowymi, atrakcyjnym portfelem projektów oraz sprawną, nastawioną na odnoszenie kolejnych sukcesów organizacją. Wewnętrzny potencjał grupy pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość, równocześnie jesteśmy świadomi zagrożeń, jakie dla globalnej i polskiej gospodarki niesie pandemia COVID-19 – zauważa Mariusz Książek.

  Miniony rok był niezwykle udany dla segmentu magazynowego Grupy Kapitałowej Marvipol.  – W 2019 roku już po raz kolejny udowodniliśmy, że decyzja o ekspansji na rynek magazynowy była słuszna. W 2019 r. wspólne przedsięwzięcia Grupy Marvipol oraz Grupy Panattoni oddały do użytkowania sześć projektów magazynowych z ponad 180 tys. m2 łącznej powierzchni wynajmowanej, umacniając pozycję Grupy Marvipol jako jednego z czołowych podmiotów polskiego rynku magazynowego. Staranny dobór lokalizacji, wysokiej jakości realizacja obiektów i przemyślana ich komercjalizacja sprawiają, że projekty magazynowe z portfela Grupy Marvipol cieszą się dużym zainteresowaniem topowych międzynarodowych inwestorów – podkreśla prezes Książek.

  Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

  Siedziba Firmy

  Marvipol Development S.A.
  Warszawa, ul. Prosta 32
  Recepcja czynna
  Pon-Pt: 9:00-17:00
  22 536 50 00

  Szukasz Pracy

  Sprawdź nasze oferty i aplikuj
  PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Zgoda*