Rekordowe wyniki Marvipol Development

  Rekordowe wyniki Marvipol Development

  Notowany na GPW deweloper zakończył 2021 r. z 95,7 mln zł zysku netto, wyższym o 19% od osiągniętego w 2020 r., dotychczas najlepszego w historii Grupy Marvipol wyniku. Na rekordowy dochód Grupy złożyły się rosnące wyniki każdego z segmentów biznesowych Grupy.

  W minionym roku Grupa rozpoznała 393,7 mln zł przychodów, wobec 431,4 mln zł rok wcześniej, wypracowując 118 mln zł zysku brutto na sprzedaży (6% wzrost rdr). Marża na sprzedaży Grupy wzrosła o 3,9 pkt. proc., do 28,4%, o czym przesądziła m.in. struktura lokali przekazanych w minionym roku nabywcom (większy udział przychodów ze sprzedaży lokali z wyższego przedziału cenowego). Zysk operacyjny Grupy zwiększył się rdr. o 30%, do 116,5 mln zł, na co złożyły się, obok wyższych wyników na sprzedaży mieszkań, m.in. ponad 75% wzrost EBIT segmentu magazynowego. Dług netto Grupy zmniejszył się w 2021 r. o 18%, do 128,7 mln zł, a wskaźnik długu netto do kapitałów własnych na koniec roku wyniósł 0,21. Grupa Marvipol zakończyła 2021 r. z ponad 218 mln zł na rachunkach.

  – 2021 rok był już czwartym z kolei okresem zakończonym wypracowaniem przez Grupę Marvipol wyższego niż rok wcześniej wyniku po opodatkowaniu. Mamy potencjał, by w nieodległej przeszłości pokusić się o ustanowienie kolejnych rekordów na tym polu. Co w dzisiejszych czasach szczególnie ważne – w 2022 r. wkroczyliśmy będąc w bardzo dobrej kondycji finansowej, biznesowej i operacyjnej, ze zdywersyfikowanym portfelem projektów do uruchomienia oraz z zabezpieczonym finansowaniem dla planowanych inwestycji. Mamy potencjał, by w perspektywie najbliższych kilkunastu miesięcy wprowadzić do sprzedaży nawet 2 tys. lokali mieszkalnych oraz co najmniej utrzymać dotychczasowy poziom inwestycji na rynku magazynowym. Uważnie analizujemy sytuację na rynku i zamierzamy elastycznie reagować na pojawiające się szanse i wyzwania. W ciągu 25 lat działalności na rynku nieruchomości wielokrotnie udowodniliśmy, że umiemy chronić i pomnażać powierzony nam przez Akcjonariuszy kapitał w często wymagających, zmiennych warunkach rynkowych. Jestem przekonany, że również w 2022 r. potwierdzimy naszą efektywność w działaniu – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol Development S.A.

  Segment deweloperski Grupy w 2021 r. rozpoznał 360,9 mln zł przychodów, wypracowując 75,4 mln zł zysku operacyjnego (70,5 mln zł rok wcześniej) oraz 57,1 mln zł zysku netto (10% wzrost rdr.).  Wartość sprzedanych, a nieprzekazanych nabywcom mieszkań i lokali usługowych na koniec roku wyniosła blisko 662 mln zł, a wartość nieprzekazanych lokali inwestycyjnych – 115,4 mln zł.

  Segment magazynowy Grupy wypracował w 2021 r. 34,6 mln zł zysku operacyjnego oraz 33,3 mln zł zysku netto, wobec odpowiednio 19,7 mln zł oraz 28,9 mln zł w 2020 r. Dynamiczny wzrost zysków segmentu to m.in. efekt sprzedaży trzech projektów magazynowych (Konotopa III, Konotopa IV i Wrocław I) oraz aktualizacji wartości przedwstępnie sprzedanego projektu Warszawa IV.

  Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

  Siedziba Firmy

  Marvipol Development S.A.
  Warszawa, ul. Prosta 32
  Recepcja czynna
  Pon-Pt: 9:00-17:00
  22 536 50 00

  Szukasz Pracy

  Sprawdź nasze oferty i aplikuj
  PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Zgoda*