Rekordowe pierwsze półrocze Marvipol Development

  Rekordowe pierwsze półrocze Marvipol Development

  Giełdowy deweloper zakończył I półrocze 2021 r. z 75,3 mln zł skonsolidowanych przychodów (41% wzrost rdr.), wypracowując 34,7 mln zł zysku operacyjnego (11,3 mln zł EBIT rok wcześniej) oraz 29,1 mln zł zysku netto (17,4 mln zł w I półroczu 2020 r.).

  – Biorąc pod uwagę osiągnięty zysk operacyjny i netto, mamy za sobą najlepszą pierwszą połowę roku w dotychczasowej historii Grupy Marvipol. Kluczowy wpływ na osiągnięcie przez Grupę rekordowych zysków mają zawarte w minionych miesiącach umowy sprzedaży (przedwstępne i ostateczne) czterech projektów magazynowych. Wierzę, że również w drugiej połowie roku Marvipol Development S.A. dostarczy Akcjonariuszom wielu powodów do inwestycyjnej satysfakcji – komentuje Mariusz Ksiażek, prezes Marvipol Development S.A.

  Segment magazynowy Grupy wypracował w I półroczu 2021 r. 28,6 mln zł zysku operacyjnego oraz 23,9 mln zł zysku netto, wobec odpowiednio 5,8 mln zł oraz 13,0 mln zł w I półroczu 2020 r. Dynamiczny wzrost zysków segmentu to efekt m.in. aktualizacji wartości projektów magazynowych Konotopa III, Konotopa IV, Wrocław I oraz Warszawa IV, pierwszy z których został sprzedany w sierpniu br., a dla pozostałych w 2021 r. podpisano przedwstępne umowy sprzedaży. 2021 rok w segmencie magazynowym stoi nie tylko pod znakiem zyskownych transakcji sprzedaży, ale również inwestycji w nowe przedsięwzięcia. Od początku roku Grupa Marvipol, wspólnie z Grupą Panattoni, rozpoczęły realizację projektów w Katowicach oraz w Poznaniu, w ramach których powstaną kompleksy magazynowe o łącznej powierzchni 106 tys. m² GLA.

  Segment deweloperski Grupy zakończył I półrocze br. z 41% wzrostem przychodów, do 75,3 mln zł oraz z 6 mln zł zysku netto. Wartość sprzedanych, a nieprzekazanych lokali mieszkalnych i usługowych na koniec czerwca br. wzrosła do ponad 738 mln zł. 2021 rok jest kolejnym okresem znaczących inwestycji w rozwój segmentu deweloperskiego Grupy. Od początku roku Grupa przeznaczyła ponad 138 mln zł na zakupy gruntów o potencjale ponad 50 tys. m² powierzchni użytkowej.

  Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

  Siedziba Firmy

  Marvipol Development S.A.
  Warszawa, ul. Prosta 32
  Recepcja czynna
  Pon-Pt: 9:00-17:00
  22 536 50 00

  Szukasz Pracy

  Sprawdź nasze oferty i aplikuj
  PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Zgoda*