Rekordowa sprzedaż i zyski Marvipol Development

  Rekordowa sprzedaż i zyski Marvipol Development

  W 2018 r. giełdowy deweloper rozpoznał 266,1 mln zł skonsolidowanych przychodów, wypracowując rekordowe 47,3 mln zł zysku netto, wobec 187 mln zł przychodów i 38,2 mln zł zysku netto rok wcześniej. Na najlepszy wynik netto w historii złożyły się dwucyfrowe wzrosty zysków obu segmentów Grupy: mieszkaniowego
  i magazynowego.

  Marvipol Development jest obecnie w najlepszym momencie w swojej historii, o czym świadczą nasze rezultaty zarówno na poziomie finansowym, jak i operacyjnym. Ubiegłoroczne wyniki, choć rekordowe, zdecydowanie nie zaspokajają naszych ambicji i nie wyczerpują potencjału wzrostu Grupy. – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol Development.

  Ponad 40% wzrostowi skonsolidowanych przychodów Grupy Marvipol towarzyszył wzrost procentowej marży brutto na sprzedaży, z 20,5% w 2017 r. do 23,3% w 2018 r., co pozwoliło na wypracowanie w minionym roku
  62 mln zł zysku brutto na sprzedaży (63% wzrost rdr.). Wynik operacyjny Grupy zwiększył się z 36,4 mln zł w 2017 r. do 45 mln zł w 2018 r. Łączna wartość aktywów Grupy na koniec 2018 r. wzrosła do blisko 972 mln zł, a wartość kapitału własnego zwiększyła się do ponad 413 mln zł
  . – przedstawia wyniki finansowe Grupy Robert Pydzik, członek zarządu, dyrektor finansowy Marvipol Development.

  Segment mieszkaniowy Grupy zakończył 2018 rok z 33,1 mln zł wyniku operacyjnego (102% wzrost rdr) i 27,3 mln zł zysku netto (blisko 19% wzrost). Kluczowy wpływ na wzrost zyskowności segmentu miała większa liczba przekazanych mieszkań oraz wzrost marży na sprzedaży. W 2018 r. Grupa Marvipol Development przekazała nabywcom 755 lokali mieszkalnych, wobec 511 w 2017 r. Większość stanowiły lokale z oddanych do użytkowania w 2018 r. etapów stołecznych inwestycji Riviera Park, Central Park Ursynów oraz z projektu Bemowo Residence. Rentowność brutto na rozliczonej w 2018 r. sprzedaży mieszkań wyniosła ponad 23%.

  Miniony rok przyniósł nie tylko wzrost przekazań lokali i skokowy wzrost zysku segmentu, ale również rekordową kontraktrację lokali. W 2018 r. Grupa podpisała 843 umowy sprzedaży mieszkań oraz lokali usługowych, wobec 765 umów zawartych w 2017 r. Wiceprezes Marvipol Development Mariusz Poławski wyjaśnia, że na wzrost wolumenu sprzedaży złożyło się nieustające zainteresowanie lokalalami z wieloetapowych inwestycji Grupy, z Riviera Park (Warszawa Białołęka) na czele, a także wzbogacenie oferty dewelopera o nowe inwestycje z segmentu premium.  – W 2018 roku rozbudowaliśmy ofertę o mieszkania usytuowane w atrakcyjnych lokalizacjach, mam tu na myśli zarówno – nasz rodzimy warszawski rynek i inwestycje: Topiel No 18 (Powiśle) czy Dom przy Okrzei (Praga Północ), a także lokale z gdańskiego projektu Dwie Motławy (Wyspa Spichrzów), pierwszej inwestycji mieszkaniowej Grupy realizowanej poza Warszawą. Starannie zbudowana, adresowana do zdywersyfikowanego grona odbiorców oferta mieszkaniowa sprawiła, iż miniony rok zakończyliśmy z rekordowym wynikiem sprzedaży. W 2019 roku chcemy dalej poszerzać naszą ofertę o kolejne atrakcyjne inwestycje. – zapowiada Mariusz Poławski.

  Segment magazynowy, który od kilkunastu kwartałów stabilizuje wyniki dewelopera, wypracował w 2018 r. ponad 20 mln zł zysku netto, o 32% więcej niż rok wcześniej, o czym przesądził postęp w realizacji projektów oraz transakcje sprzedaży części ze zrealizowanych obiektów. – 2018 rok był kolejnym okresem dynamicznego rozwoju rynku magazynowego w Polsce, stymulowanego zarówno popytem wewnętrznym związanym m.in. z wysokim tempem rozwoju naszej gospodarki, jak i rosnącą rolą Polski jako zaplecza logistycznego dla działalności prowadzonej w innych krajach Europu. Wzrostowi popytu na powierzchnie magazynowe towarzyszy duża aktywność ze strony międzynarodowych inwestorów, zainteresowanych zakupem kompleksów magazynowych nad Wisłą. Rosnące zainteresowanie wysokiej jakości magazynowymi projektami współkontrolowanymi przez Grupę Marvipol zaowocowało sprzedażą, jeszcze w 2018 r., kompleksu magazynowego w Grodzisku Mazowieckim oraz zbyciem, już w 2019 r. udziałów w projekcie OBI w rejonie Łodzi i w kompleksie magazynowym w Krakowie oraz przedwstępną sprzedażą projektu Warszawa-Konotopa II – wylicza Bartosz Puzdrowski, Dyrektor Zarządzający Marvipol Logistics, spółki zależnej Marvipol Development realizującej inwestycje w projekty magazynowe, podkreślając zainteresowanie realizacją kolejnych inwestycji w tym obszarze.

  Grupa Marvipol Development utrzymuje bezpieczny poziom zadłużenia – na 31 grudnia 2018 r. zadłużenie netto Grupy wyniosło 188,1 mln zł. Posiadamy zdywersyfikowane źródła finansowania działalności oparte na środkach własnych, kredytach oraz obligacjach i zamierzamy je dalej eksplorować, realizując plan dynamicznego rozwoju Grupy – wskazuje Robert Pydzik.

  Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

  Siedziba Firmy

  Marvipol Development S.A.
  Warszawa, ul. Prosta 32
  Recepcja czynna
  Pon-Pt: 9:00-17:00
  22 536 50 00

  Szukasz Pracy

  Sprawdź nasze oferty i aplikuj
  PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Zgoda*