Marvipol Development rozpoczyna emisję obligacji

  Marvipol Development rozpoczyna emisję obligacji

  Deweloper zaoferuje inwestorom indywidualnym oraz instytucjonalnym 4-letnie obligacje o wartości do 150 mln zł, o wartości nominalnej 1 tys. zł. Ich oprocentowanie będzie oparte o stawkę WIBOR 6M powiększoną o marżę z przedziału 3,9-4,5 p.proc., której wysokość zostanie określona w oparciu o zapisy. Zapisy na obligacje Marvipol Development będą przyjmowane od 12 do 25 kwietnia bieżącego roku.

  Marvipol Development oferuje inwestorom do 150.000 obligacji serii P202A. Kupon obligacji będzie wypłacany co pół roku, a ich wykup nastąpi 7 maja 2028 r. Obligacje będą notowane na rynku Catalyst.

  Oferta obligacji jest częścią publicznego programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 200 mln zł, realizowanego na podstawie prospektu podstawowego zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego 5 kwietnia 2024 r. Środki z planowanej emisji zostaną wykorzystane na finansowanie działalności Grupy, w tym m.in. na zakup gruntów pod projekty deweloperskie.

  – Tegorocznym priorytetem Grupy Marvipol jest wykorzystywanie rynkowych szans w biznesie deweloperskim, przy stabilnym zaangażowaniu na rynku magazynowym. Dążąc do zwiększenia oferty mieszkaniowej dla klientów w Warszawie, Wrocławiu oraz w Trójmieście aktywnie pracujemy nad pozyskaniem gruntów pod nowe inwestycje. Od początku roku sfinalizowaliśmy zakup nieruchomości w Gdyni oraz zawarliśmy przedwstępną umowę kupna działki w Warszawie. Środki z emisji obligacji zamierzamy przeznaczyć na współfinansowanie aktywności w tym obszarze, niezbędnej dla planowanego zwiększenia skali działalności segmentu komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol Development.

  Zapisy na obligacje Marvipol Development S.A. będą przyjmowane przez Michael / Ström Dom Maklerski, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, Dom Maklerski BDM oraz Noble Securities.

  Harmonogram oferty publicznej obligacji Marvipol Development S.A.

  Dzień rozpoczęcia przyjmowania zapisów12 kwietnia 2024 r.
  Dzień zakończenia przyjmowania zapisów25 kwietnia 2024 r.
  Dzień warunkowego przydziału29 kwietnia 2024 r.
  Przewidywany dzień emisji7 maja 2024 r.
  Przewidywany termin startu notowań obligacjimaj 2024 r.

  Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

  Siedziba Firmy

  Marvipol Development S.A.
  Warszawa, ul. Prosta 32
  Recepcja czynna
  Pon-Pt: 9:00-17:00
  22 536 50 00

  Szukasz Pracy

  Sprawdź nasze oferty i aplikuj
  PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Zgoda*