Marvipol i Capital Park zawarli transakcję sprzedaży działki na Ochocie

  Marvipol i Capital Park zawarli transakcję sprzedaży działki na Ochocie

  Marvipol Development i Grupa Capital Park sfinalizowali umowę sprzedaży nieruchomości pod zabudowę mieszkaniowo-usługową. Zakupiona nieruchomość położona na warszawskiej Ochocie przy Alejach Jerozolimskich ma powierzchnię blisko 6 tys. mkw. i posiada pozwolenie na budowę. Wartość transakcji to 20 mln euro netto. Marvipol planuje wybudować łącznie około 500 lokali mieszkalnych i usługowych.

  Ochota jest dzielnicą, w której dzięki transakcji Marvipol zaznacza swoją obecność, dostrzegając jej biznesowy potencjał i szerokie perspektywy rozwoju. Zakup gruntu pozwoli spółce na realizację wielofunkcyjnego projektu oraz na mocne zaznaczenie pozycji w tej części Warszawy.

  – Marvipol sukcesywnie poszerza bank ziemi. W zeszłym roku zakupiliśmy 6 nieruchomości przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną w dynamicznie rozwijających się miastach: Warszawie i Wrocławiu. To czwarta transakcja nabycia nieruchomości w 2021 roku. Zakup gruntu w dzielnicy Ochota pozwoli nam zrealizować ciekawą, multifunkcyjną inwestycję w tej lokalizacji. To naturalna decyzja, której celem jest wzmocnienie naszej pozycji na stołecznym rynku – mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes firmy Marvipol Development S.A.

  – Cieszymy się z transakcji, której przedmiotem jest nieruchomość w niezwykle atrakcyjnym rejonie Warszawy. To grunt z dużym potencjałem komercyjnym, który powiększa nasz warszawski bank ziemi. Mamy apetyt na więcej i sukcesywnie pracujemy nad powiększeniem portfolio gruntów w kluczowych lokalizacjach w Polsce – mówi Tomasz Olęcki, dyrektor działu nieruchomości w Marvipol.

  – Gratulujemy Marvipol zakupu nieruchomości. Jest ona zlokalizowana w jednej z najbardziej atrakcyjnych biznesowo dzielnic Warszawy, a także przy kluczowej arterii stolicy, która w związku z przebudową linii średnicowej ma przejść spektakularną metamorfozę. Cieszymy się, że projekt znalazł się w dobrych rękach. Dzięki sprawnie przeprowadzonej transakcji możliwe będzie rozpoczęcie realizacji tej atrakcyjnej inwestycji, która uzupełni sąsiadujące budynki biurowe o funkcje mieszkalne i usługowe – dodaje, Marcin Juszczyk, CIO/CFO, członek zarządu w Grupie Capital Park.

  W procesie transakcji Grupę Capital Park wspierała kancelaria Greenberg Traurig.

  Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

  Siedziba Firmy

  Marvipol Development S.A.
  Warszawa, ul. Prosta 32
  Recepcja czynna
  Pon-Pt: 9:00-17:00
  22 536 50 00

  Szukasz Pracy

  Sprawdź nasze oferty i aplikuj
  PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Zgoda*