Marvipol Development zwiększa przychody ze sprzedaży mieszkań

  Marvipol Development zwiększa przychody ze sprzedaży mieszkań

  Giełdowy deweloper w III kw. 2018 r. zawarł 171 umów sprzedaży mieszkań i lokali usługowych o łącznej wartości 75,1 mln zł. Łączna wartość sprzedanych mieszkań wzrosła o 20,6%, przy 17,8% zmniejszeniu wolumenu sprzedaży. O ponad 50% wzroście średniego przychodu ze sprzedanego mieszkania przesądziły zarówno poszerzenie oferty o unikalne projekty z górnej półki – Topiel No 18, Unique Tower, Cascade Residence i Dom przy Okrzei, jak i rozwój wieloetapowych projektów Grupy, przekładający się na wzrost zainteresowania klientów.

  Od początku 2018 r. Marvipol Development zawarł umowy sprzedaży 604 lokali (5,6 proc. wzrost rdr.) o łącznej wartości 274,3 mln zł (55,1% wzrost rdr.). Największy, 85% udział w tegorocznym wolumenie sprzedaży miały lokale z wieloetapowych inwestycji Central Park Ursynów i Riviera Park. Równocześnie sprzedaż lokali w inwestycjach adresowanych do najbardziej wymagających klientów: Topiel No 18, Unique Tower, Cascade Residence i Dom przy Okrzei, odpowiada w 2018 r. za 29% wartości zawartych umów sprzedaży.

  – Strategia rozwoju segmentu mieszkaniowego Grupy Marvipol zakłada koncentrację na realizacji projektów wyróżniających się lokalizacją, jakością architektury czy zagospodarowania części wspólnych, które pozwalają na uzyskiwanie atrakcyjnych, wyższych od średnich rynkowych, marż na sprzedaży. Naszym celem jest osiąganie wysokich stop zwrotu na kapitale nie dzięki maksymalizacji wolumenu sprzedaży, a rentowności samych projektów. Konsekwentna realizacja strategii zaowocowała w 2018 r., zgodnie z założeniami, dynamicznym, ponad 50% wzrostem łącznej wartości sprzedawanych lokali przy porównywalnym wzroście średniej ceny transakcyjnej. Zakładamy, iż w całym roku odnotujemy kilkunastoprocentowy wzrost wolumenu sprzedaży przy znacząco wyższym wzroście wartości sprzedaży mieszkań. Wzrost ten, w połączeniu z co najmniej utrzymaniem dotychczasowych, ponad 20% marż na sprzedaży, pozwoli nam zrealizować w kolejnych okresach satysfakcjonujące Akcjonariuszy wyniki na działalności mieszkaniowej – ocenia Mariusz Książek, prezes Marvipol Development S.A.

  W III kw. 2018 r. Marvipol Development przekazał nabywcom 341 lokali mieszkalnych i usługowych (wzrost o 244,4 proc. rdr.) o wartości 107,2 mln zł (wzrost o 217,6 proc. rdr.). Znakomitą większość przekazanych w tym okresie lokali stanowiły mieszkania z I etapu inwestycji Riviera Park oraz III etapu inwestycji Central Park Ursynów. Od początku roku spółka przekazała nabywcom 505 lokali o wartości 175,4 mln zł.

  Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

  Siedziba Firmy

  Marvipol Development S.A.
  Warszawa, ul. Prosta 32
  Recepcja czynna
  Pon-Pt: 9:00-17:00
  22 536 50 00

  Szukasz Pracy

  Sprawdź nasze oferty i aplikuj
  PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Zgoda*