Marvipol Development – solidna sprzedaż, mocne fundamenty finansowe

  Marvipol Development – solidna sprzedaż, mocne fundamenty finansowe

  Notowany na GPW deweloper osiągnął w okresie 9 miesięcy 355 mln zł przychodów, wypracowując 86,8 mln zł zysku operacyjnego oraz 69,6 mln zł zysku netto. W ostatni kwartał roku Grupa Marvipol wkroczyła w niskimi wskaźnikami zadłużenia oraz ponad 230 mln zł na kontach.

  Kluczowy wpływ na wyniki Grupy w analizowanym okresie miał jej segment deweloperski, który do końca września rozpoznał w wynikach sprzedaż 418 lokali mieszkalnych, usługowych i inwestycyjnych, księgując 318 mln zł przychodów ze sprzedaży, 88 mln zł EBIT i 68,9 mln zł zysku netto.

  Marvipol Development wykorzystał ożywienie na rynku mieszkaniowym, zwiększając sprzedaż deweloperską lokali o blisko 400% w III kwartale br., do 213 sztuk i o ponad 200% w okresie 9 miesięcy br., do 461 sztuk. W drugim półroczu Grupa wprowadziła do realizacji 5 projektów mieszkaniowych ponad 670 lokalami.

  W segmencie magazynowym Grupa jest zaangażowana w 6 inwestycji o łącznej powierzchni wynajmowalnej wynoszącej 262 tys. mkw. Budowa trzech z nich jest już ukończona, a budowa czwartego, w zlokalizowanego w Łodzi, z 86 tys. mkw. GLA, rozpoczęła się w ostatnim czasie.

  Marvipol Development może pochwalić się mocnymi fundamentami finansowymi. Na koniec minionego kwartału ponad połowa aktywów Grupy była pokryta kapitałami własnymi, a wskaźnik długu netto do kapitałów kształtował się na niskim poziomie 0,3. Wartość zobowiązań odsetkowych Grupy płatnych do końca 2024 r. jest niższa o blisko 100 mln zł od stanu gotówki, z jakim deweloper zakończył III kwartał 2023 r.

  – Wkroczyliśmy w ostatni kwartał 2023 r. w bardzo dobrej kondycji finansowej i operacyjnej. Elastycznie dostosowujemy się do warunków rynkowych, koncentrując się na powiększeniu oferty mieszkaniowej, przy stabilnym zaangażowaniu na rynku magazynowym. Na przestrzeni ostatnich miesięcy rozpoczęliśmy realizację 5 inwestycji deweloperskich z 26 tys. mkw. powierzchni użytkowej, a w przygotowaniu mamy projekty o potencjale sięgającym 180 tys. mkw. Obecnie oferujemy Klientom mieszkania w siedmiu projektach realizowanych w trzech miastach – Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie, a na początku przyszłego roku rozpoczniemy budowę kolejnych – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol Development.

  Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

  Siedziba Firmy

  Marvipol Development S.A.
  Warszawa, ul. Prosta 32
  Recepcja czynna
  Pon-Pt: 9:00-17:00
  22 536 50 00

  Szukasz Pracy

  Sprawdź nasze oferty i aplikuj
  PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Zgoda*