Marvipol Development podsumował trzy kwartały 2018 r. “To pod wieloma względami rekordowy okres”

  Marvipol Development podsumował trzy kwartały 2018 r. “To pod wieloma względami rekordowy okres”

  Skokowy wzrost wyników Marvipol Development odnotowany w trzech kwartałach 2018 r. nie umknął uwadze inwestorów. W cokwartalnym spotkaniu z Zarządem dewelopera wzięli udział przedstawiciele największych instytucji finansowych w Polsce.

  – Mamy za sobą kolejny udany, pod wieloma względami rekordowy okres. Skuteczna realizacja strategii rozwoju grupy, w połączeniu z korzystną sytuacją na rynku nieruchomości sprawiają, iż możemy z nawiązką realizować stawiane przed sobą cele i zadania. Zwiększamy skalę działalności w biznesie mieszkaniowym, nie tylko realizując zakładane wolumeny sprzedaży, ale i osiągając atrakcyjne marże na sprzedaży mieszkań. Segment magazynowy rozwija się zgodnie z planem. Sukcesywnie budujemy, komercjalizujemy i spieniężamy kolejne projekty w tym segmencie, wypracowując atrakcyjny zwrot na kapitale – powiedział Mariusz Książek, prezes Marvipol Development.

  W trzech kwartałach 2018 r. Marvipol Developer rozpoznał 178,9 mln zł skonsolidowanych przychodów, wypracowując 35,0 mln zł EBIT oraz 37,0 mln zł zysku netto, wobec odpowiednio 2,6 mln zł i 14,3 mln zł rok wcześniej. – Motorem wzrostu wolumenu sprzedaży  jest projekt Riviera Park. W okresie 9 miesięcy 2018 r. wolumen sprzedaży w tym projekcie wzrósł aż o 250 proc. Projekt ten z każdym miesiącem zyskuje na popularności, na co wpływ mają postępy w realizacji inwestycji. Tym projektem udowadniamy, że na Białołęce jest miejsce na wysokiej jakości architekturę i zagospodarowanie terenu, oferowane po gwarantujących nam solidną marżę cenach. Pragnę Państwa zapewnić, że w 2019 r. nie zamierzamy zwalniać tempa, mamy ambicję i potencjał, by w kolejnym roku wypracować satysfakcjonujące wyniki operacyjne i finansowe, wypracowując zdecydowanie atrakcyjny wynik netto na naszej działalności. – wyjaśnił Mariusz Poławski, wiceprezes Marvipol Development. 

  Na koniec września 2018 r. Marvipol Development miał sprzedaży ponad 900 lokali w 6 projektach, w tym dwóch zdywersyfikowanych wieloetapowych przedsięwzięciach.

  Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

  Siedziba Firmy

  Marvipol Development S.A.
  Warszawa, ul. Prosta 32
  Recepcja czynna
  Pon-Pt: 9:00-17:00
  22 536 50 00

  Szukasz Pracy

  Sprawdź nasze oferty i aplikuj
  PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Zgoda*