Marvipol Development – 185,7 mln zł skonsolidowanych przychodów, 38,2 mln zł zysku netto w 2017 r.

  Marvipol Development – 185,7 mln zł skonsolidowanych przychodów, 38,2 mln zł zysku netto w 2017 r.

  Giełdowy deweloper podsumował jeden z najlepszych okresów w ponad 20-letniej historii spółki. W 2017 r. Grupa Marvipol Development rozpoznała 185,7 mln zł przychodów ze sprzedaży, realizując na niej ponad 20% marżę brutto. Segment mieszkaniowy Grupy wypracował w minionym roku blisko 23 mln zysku operacyjnego, a segment magazynowy – ponad 15 mln zł. Skonsolidowany zysk netto Grupy Kapitałowej Marvipol Development S.A. wyniósł na koniec roku 38,2 mln zł.

   

  Na poziomie operacyjnym segment mieszkaniowy Grupy zakończył 2017 r. 765 sprzedanymi lokalami mieszkalnymi i usługowymi i 511 lokalami przekazanymi nabywcom. Na koniec marca 2018 r. Grupa miała w realizacji i przygotowaniu projekty mieszkaniowe z 202 tys. m2 powierzchni użytkowej. W segmencie magazynowym, w 2017 r. Grupa sprzedała pierwszą, wybudowaną i skomercjalizowaną inwestycję o powierzchni GLA 48 tys. m2, w którą zaangażowała się w 2015 r., a na dzień publikacji raportu w jej portfelu znajdowało się 7 projektów magazynowych z 317 tys. m2 powierzchni GLA, o różnym stopniu zaawansowania budowy i komercjalizacji.

  – Rok 2017 był jednym z najlepszych lat w dotychczasowej historii firmy Marvipol, tak pod względem wyników finansowych, jak i operacyjnych. Nie zamierzamy jednak osiąść na laurach. Mamy potencjał, by w 2018 r. odnotować dwucyfrowy, w ujęciu procentowym, wzrost sprzedaży lokali, przekraczając poziom 900 zawartych umów. Zakładamy również, że w 2018 r. zamkniemy sprzedażą co najmniej dwa projekty magazynowe, równocześnie angażując się w kolejne magazynowe przedsięwzięcia. Akcjonariusze Marvipol Development mają prawo oczekiwać, że 2018 r. będzie również kolejnym rokiem atrakcyjnych wyników finansowych. Jestem przekonany, że ich nie zawiedziemy – deklaruje Mariusz Książek, prezes zarządu Marvipol Development.

  Na koniec 2017 r. Grupa Marvipol miała w sprzedaży ponad 1,1 tys. lokali mieszkalnych i usługowych z 62 tys. m2 powierzchni użytkowej, z których gros stanowiły lokale z inwestycji Unique Tower (Warszawa Wola), Central Park Ursynów (Warszawa Ursynów), Riviera Park (Warszawa Białołęka) oraz Cascade Residence (Warszawa Mokotów). W 2018 r. ofertę mieszkaniową uzupełnią 1,7 tys. lokali z 8 inwestycji, z których  5 stanowić będą nowe inwestycje w Warszawie oraz debiutanckie projekty w Gdańsku. – W 2018 r., poza kontynuacją wieloetapowych inwestycji (Central Park Ursynów oraz Riviera Park) planujemy rozpocząć realizację nowych projektów w Warszawie: kameralnej inwestycji apartamentowej Topiel No 18, inwestycji przy ul. Siedmiogrodzkiej na Woli oraz inwestycji przy ul. Okrzei na starej Pradze. W tym roku chcemy również rozpocząć sprzedaż mieszkań w dwóch projektach w śródmieściu Gdańska, położonych przy ul. Toruńskiej i ul. Chmielnej. Nasze projekty adresowane są do klientów stawiających na pierwszym miejscu jakość. Rywalizując walorami architektonicznymi, lokalizacją i ponadczasową solidnością wykonania, a nie ceną jesteśmy w stanie dalej uzyskiwać atrakcyjne marże pomimo rosnących kosztów gruntów i usług generalnego wykonawstwa – informuje Mariusz Poławski, wiceprezes zarządu Marvipol Development.

  Na dzień publikacji raportu rocznego za 2017 r. wartość inwestycji Grupy w projekty magazynowe wynosi niemal 160 mln zł, na co składają się udziały w projektach w Grodzisku Mazowieckim, w aglomeracji śląskiej, w rejonie Krakowa, w pobliżu Łodzi oraz niedawno rozpoczęte dwa projekty w Warszawie i jej okolicach oraz projekt w woj. zachodniopomorskim. Łączna powierzchnia projektów to 317 tys. m2 GLA, z których 191 tys.  m2 stanowi powierzchnia wynajmowalna w projektach, których budowa już się zakończyła. – Realizacja projektów magazynowych przebiega zgodnie z planem. Z jednej strony obserwujemy wysokie zainteresowanie tak powierzchniami magazynowymi ze strony najemców, jak i samymi obiektami magazynowymi – ze strony inwestorów. Chcemy dalej inwestować w rozwój tego segmentu, aktywnie analizujemy kolejne projekty inwestycyjne w tym segmencie – podsumowuje Mariusz Książek.

  Fundamentem wzrostu Grupy jest jej solidny bilans. Gros aktywów stanowią aktywa pracujące – projekty mieszkaniowe, inwestycje w projekty magazynowe oraz środki pieniężne. Dług netto Grupy na koniec 2017 r. wyniósł 102,8 mln zł. – Utrzymujemy bezpieczną strukturę zadłużenia, zachowując komfortowy, konserwatywny bufor czasowy między terminami zapadalności zadłużenia a wpływami pieniężnymi wynikającymi z realizacji projektów mieszkaniowych i magazynowych. W 2018 r. zamierzamy dalej aktywnie współfinansować nasz rozwój ze środków zewnętrznych, w tym emisji długu korporacyjnego – informuje Robert Pydzik, dyrektor finansowy i członek zarządu Marvipol Development.

  Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

  Siedziba Firmy

  Marvipol Development S.A.
  Warszawa, ul. Prosta 32
  Recepcja czynna
  Pon-Pt: 9:00-17:00
  22 536 50 00

  Szukasz Pracy

  Sprawdź nasze oferty i aplikuj
  PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Zgoda*