Grzegorz Kawecki nowym dyrektorem zarządzającym Marvipol Development S.A.

  Grzegorz Kawecki nowym dyrektorem zarządzającym Marvipol Development S.A.

  Grzegorz Kawecki, były prezes SGI Sp. z o.o., został powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego Marvipol Development S.A. Z dniem 1 kwietnia 2020 roku Pan Kawecki obejmie również funkcję wiceprezesa zarządu spółki, zastępując na tym stanowisku Mariusza Poławskiego, który po kilkunastu latach pracy na rzecz Grupy oraz podmiotów powiązanych kapitałowo zdecydował się z końcem marca br. zakończyć współpracę z Marvipol Development.

  – W imieniu Spółki i jej Akcjonariuszy oraz Zespołu Marvipol Development pragnę podziękować Panu Mariuszowi Poławskiemu za ciężką pracę na rzecz Grupy i niebagatelny wkład w biznesowy sukces Marvipol Development. Grupa Marvipol Development jest jednym z czołowych polskich deweloperów, wyróżniajacym się wysoką jakością realizowanych projektów oraz skutecznością w działaniu, co jest również zasługą Pana Poławskiego. Jestem przekonany, iż zmiana na mostku kapitańskim przebiegnie sprawnie i pozostanie bez wpływu na bieżącą działalność firmy. W zgodnej ocenie Rady Nadzorczej Zarząd w nowym składzie ma potencjał ku temu by jeszcze skuteczniej rozwijać działalność Grupy, z korzyścią dla wszystkich jej Interesariuszy – mówi Aleksander Chłopecki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Marvipol Development S.A.

  Grzegorz Kawecki to doświadczony menedżer. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego na Wydziale Humanistycznym: Politologia i Prawo, w latach 1997-2006 swoją karierę rozwijał w ramach ogólnopolskiej sieci ponad 100 sklepów Komfort jako dyrektor ekspansji i marketingu, odpowiadając również za sieć sklepów wielkopowierzchnionych DYI. Od 2006 r. związany z firmą deweloperską SGI Sp. zo.o., jako wiceprezes, a następnie prezes zarządu, kierujący firmą realizującą projekty mieszkaniowe, biurowe i handlowe na rynkach sześciu miast Polski.

  Grupa Marvipol ma za sobą niezwykle udany rok. Giełdowy deweloper w 2019 r. zawarł 942 umowy sprzedaży mieszkań i lokali usługowych, o 12 proc. więcej niż rok wcześniej. To najlepszy wynik w historii firmy. Wartość sprzedanych lokali wzrosła o 29 proc. do rekordowych 511,2 mln zł, o czym przesądziło m.in. wzmocnienie oferty mieszkaniowej Marvipol Development o projekty adresowane do najbardziej wymagających klientów. W minionym roku deweloper przekazał klientom 772 lokale (+2,3 proc. rdr.) o łącznej wartości 284,6 mln zł. Na koniec 2019 r. Grupa Marvipol Development realizowała lub przygotowywała do realizacji projekty z 213 tys. m² PUM/PUU, z których 40% na koniec roku była w realizacji. W 2020 r. Grupa może wprowadzić do realizacji 10 projektów z 2 tys. lokali i 80 tys. m² PUM/PUU, zlokalizowanych w Warszawie, Gdańsku oraz Kołobrzegu.

  Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

  Siedziba Firmy

  Marvipol Development S.A.
  Warszawa, ul. Prosta 32
  Recepcja czynna
  Pon-Pt: 9:00-17:00
  22 536 50 00

  Szukasz Pracy

  Sprawdź nasze oferty i aplikuj
  PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Zgoda*