Pozwolenie na użytkowanie dla Kłopotowskiego No11

Pozwolenie na użytkowanie dla Kłopotowskiego No11

Marvipol Development uzyskał pozwolenie na użytkowanie dla inwestycji Kłopotowskiego No11 w Warszawie. Deweloper wybudował i sprzedał łącznie 67 mieszkań. W ofercie dostępne są ostatnie lokale użytkowe. Inwestycja powstała na kanwie postindustrialnej zabudowy z początków XX wieku.

– Praga Północ, historyczna dzielnica Warszawy o niepowtarzalnym klimacie, przyciąga inwestorów i mieszkańców atrakcyjną tkanką miejską, postępującą rewitalizacją oraz dynamicznym rozwojem. To właśnie tutaj, w miejscu, gdzie bije kulturalne serce Warszawy, a zabytkowe kamienice odzyskują dawny blask, znajduje się nowozrealizowana inwestycja firmy Marvipol Development S.A. Kłopotowskiego N11 to więcej niż inwestycja mieszkaniowa. To enklawa z duszą i historią, która zachwyca i intryguje. – mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes Marvipol Development.

Inwestycja Kłopotowskiego N11 składa się z dwóch części; pierwsza to zabytkowa i odnowiona kamienica, druga – nowopowstały budynek. Obie części tworzą obraz pięknej i stylowej architektury. Budynki posiadają wyjątkową historię, sięgającą lat 1900–1910, gdy mieściła się w nich Fabryka Maszyn i Kamieni Młyńskich Oskara Hartwiga i Gustawa Łęgiewskiego. Bryły stanowią przykład typowej wczesnomodernistycznej architektury o charakterze przemysłowym. Odremontowane pod okiem konserwatora zabytków, zyskały niepowtarzalny charakter – nowoczesny, a zarazem przypominający o ich ciekawej przeszłości.

Inwestycja obejmowała realizację 67 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 25 do 93 m2 oraz 8 lokali usługowych. W ofercie dostępne były mieszkania wyposażone w balkony oraz tarasy. Do udogodnień należą: garaż podziemny z miejscem do ładowania aut elektrycznych, miejsca postojowe dla rowerów, wózkarnia oraz rowerownia. Na terenie kompleksu znajdują się dziedzińce z zielenią i elementami małej architektury.

Postindustrialny charakter, uzupełniony nowoczesnym designem i zabytkowym sznytem o stylistyce współczesnej Pragi, zwraca uwagę pasjonatów architektury. Kłopotowskiego No11 w nowej odsłonie otwiera się na artystów i zachęca do aktywnego życia kulturalno-rozrywkowego, czego dowodem mogą być zaplanowane na 14 maja aktywności z obszaru kultury i sztuki w jednym z lokali usługowych inwestycji. Pracownia Jagi Hupało zaplanowała szereg atrakcji i zaprasza do artystyczno-modowej podróży w ramach Nocy Muzeów 2022.

Inwestycja Kłopotowskiego No11 doskonale wkomponuje się w krajobraz współczesnej Pragi, która w ostatnich latach przeszła znaczącą metamorfozę i przeistoczyła się w jedną z najmodniejszych dzielnic Warszawy. Kompleks położony jest w bardzo dobrze skomunikowanej części miasta, z bezpośrednim dostępem do linii tramwajowej i autobusowej, oraz metra. W okolicy powstaje kładka pieszo-rowerowa, która umożliwi szybkie dotarcie na warszawską starówkę.

Za projekt inwestycji odpowiada Pracownia architektoniczno-konserwatorska PROART. Generalnym wykonawcą był TECHBAU Budownictwo.

Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

Siedziba Firmy

Marvipol Development S.A.
Warszawa, ul. Prosta 32
Recepcja czynna
Pon-Pt: 9:00-17:00
22 536 50 00

Szukasz Pracy

Sprawdź nasze oferty i aplikuj
PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Zgoda*