Marvipol Development zbuduje wizytówkę Nowych Żernik we Wrocławiu

Marvipol Development zbuduje wizytówkę Nowych Żernik we Wrocławiu

Marvipol Development wygrał przetarg na zakup działki we Wrocławiu przy ulicy Kosmonautów na osiedlu Nowe Żerniki, znanym także jako WuWA2. Spółka planuje wybudować na niej spektakularny budynek obejmujących 250 mieszkań, który będzie wizytówką tego wyjątkowego konceptu urbanistycznego.

Marvipol Development S.A. to jeden z najbardziej doświadczonych deweloperów w Polsce. W ciągu ostatnich 25 zrealizował na rynku warszawskim w sumie 34 inwestycje i przekazał klientom 7 550 mieszkań i apartamentów. W ubiegłym roku firma rozpoczęła ekspansję na nowe rynki, kupując we Wrocławiu działkę pod zabudowę mieszkaniową o powierzchni blisko 6,5 tys. m kw. Teraz do swojego banku ziemi dołoży kolejną nieruchomość – deweloper wygrał  właśnie przetarg na zakup gruntu o powierzchni około 5,4 tys. m kw. na osiedlu Nowe Żerniki, znanym również jako WuWA2. W planowanym na tej działce budynku mieszkalnym znajdzie się w sumie 250 lokali o zróżnicowanych rozkładach i metrażach oraz powierzchnie komercyjno-usługowe.

WuWA 2 to modelowe osiedle Nowe Żerniki, które miasto Wrocław realizuje od 2013 roku we współpracy z architektami i deweloperami mieszkaniowymi przy ulicy Kosmonautów, w okolicy Stadionu Miejskiego. Projekt inspirowany jest inicjatywą WuWA (Wohnung und Werkraumaustellung) z 1929 roku, która jako ekspozycja składająca się z wielkiej wystawy oraz wzorcowego osiedla wzniesionego w rejonie ul. Zielonego Dębu, okazała się jednym z najciekawszych i najbardziej udanych eksperymentów architektonicznych ubiegłego stulecia. W roku 2020 osiedle otrzymało Znak Dziedzictwa Europejskiego, który przyznawany jest m.in. zamierzeniom architektonicznym istotnym dla tożsamości europejskiej. Jego ideowy następca, osiedle WuWA 2 ma spełniać wszystkie wymogi i potrzeby współczesnego mieszkańca miasta, jak i również sprzyjać tworzeniu się więzi społecznych. Cała przestrzeń osiedla, w skład której wchodzą również obiekty handlowe, usługowe, szkoła, dom kultury, kościół, dom seniora ma odpowiadać najwyższym standardom budownictwa ekologicznego. Główne osie osiedla zaprojektowane zostały jako zielone aleje, w które wkomponowane zostaną kameralne punkty handlowe i usługowe. Na terenie przecinającego osiedle z północy na południe skweru powstaną obiekty rekreacyjne – boiska, korty i place zabaw. Pobliska ulica Kosmonautów ułatwia dojazd do wszystkich części miasta samochodem lub dzięki licznym liniom autobusowym i tramwajowym.

Działka, którą Marvipol Development zamierza zakupić od Miasta Wrocławia za 31,1 mln zł ma wyjątkową lokalizację – tuż przy wjeździe na osiedle z ulicy Kosmonautów. Z tego też względu budynek, który zostanie na niej zrealizowany będzie wizytówką osiedla. „W przetargu na jej kupno wystartowało w sumie siedem firm. Poza ceną komisja przetargowa zwracała uwagę także na design i projekt architektoniczny. Tym bardziej cieszymy się, że udało się nam zwyciężyć w tym konkursie i postaramy się nie zawieść zaufania, jakie okazało nam miasto” – powiedział Michał Krej, Dyrektor ds. Ekspansji Oddziału Wrocław.

W przyszłości Miasto Wrocław planuje budowę kładki pieszej nad ul. Kosmonautów, połączoną z głównym ciągiem spacerowym osiedla, tzw. Pasażem Radinga. Z tego też względu projekt planowany przez Marvipol uwzględnia przejście bramowe przez budynek, z którego mieszkańcy płynnie będą mogli się przedostać na teren osiedla.

Inwestycja na Nowych Żernikach to nie koniec ekspansji dewelopera w stolicy Dolnego Śląska. „Od 25 lat współtworzymy tkankę miejską, spełniając marzenia naszych klientów o własnym mieszkaniu. Sukcesywnie poszerzamy nasz bank ziemi. Rok 2020 był dla Marvipol udany biznesowo. Dzięki dobrym wynikom finansowym  możemy umacniać naszą pozycję również na nowych rynkach w Polsce. Poszukujemy aktywnie kolejnych gruntów na terenie Wrocławia. Chcemy uczestniczyć w jego rozwoju, to miasto z ogromnym potencjałem i bogatą historią”- dodał Grzegorz Kawecki.

Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

Siedziba Firmy

Marvipol Development S.A.
Warszawa, ul. Prosta 32
Recepcja czynna
Pon-Pt: 9:00-17:00
22 536 50 00

Szukasz Pracy

Sprawdź nasze oferty i aplikuj
PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Zgoda*