Zyskowne półrocze Marvipol Developmnet

  Zyskowne półrocze Marvipol Developmnet

  W I półroczu bieżącego roku Marvipol Development odnotował 17,35 mln zł skonsolidowanego zysku netto, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 53,33 mln zł. Zysk operacyjny czołowego stołecznego dewelopera wyniósł 11,3 mln zł. 

  – I półrocze zakończyliśmy z 224 sprzedanymi mieszkaniami i lokalami usługowymi. W drugim kwartale, mocniej naznaczonym pandemią, utrzymaliśmy sprzedaż na poziomie z pierwszego kwartału roku, co jest sukcesem, a począwszy od czerwca br. sukcesywnie zwiększamy naszą aktywność również w obszarze sprzedażowym  Ze względu na pandemię szczególnie ostrożnie podchodzimy do komunikowania naszych przewidywań i planów, skupiamy się na realizacji naszych celów. Oczekujemy, że drugie półrocze przyniesie istotny wzrost sprzedaży w porównaniu z minionym półroczem 2020 r. Wyniki lipca i sierpnia potwierdzają odbudowę popytu, pozwalającą na realizację naszych celów – powiedział Grzegorz Kawecki, wiceprezes zarządu i dyrektor generalny Marvipol Development

  Marvipol Development zakłada, że w skali całego roku przekaże nabywcom zbliżoną liczbę lokali co w 2019 r.
  – Biorąc pod uwagę prawdopodobną strukturę przekazań, wyniki segmentu mieszkaniowego w 2020 r. powinny być widocznie lepsze niż w 2019 r.  S tart nowych inwestycji będziemy uzależniać od sytuacji rynkowej, tak popytu na mieszkania, jak i polityki banków. Dziś zakładamy, że do końca roku uruchomimy inwestycje na działkach przy ul. Dynasy oraz 17 stycznia  – wskazał wiceprezes Grzegorz Kawecki.

  Na 30 czerwca 2020 r. Grupa Kapitałowa Marvipol posiadała 1 208 lokali mieszkalnych i usługowych, dla których do końca czerwca 2020 r. zostały zawarte umowy sprzedaży (warunkowe, rezerwacyjne), ale nie doszło do przekazania lokali nabywcom. Wartość zawartych umów netto to 700,9 mln zł, z czego 347,1 mln zł to wartość umów sprzedaży lokali, które mogą zostać sfinalizowane w 2020 r. i rozpoznane w wynikach Grupy Marvipol Development za ten okres.
  Na dzień sporządzenia raportu, portfel projektów magazynowych Grupy Marvipol Development tworzy 5 projektów (w budowie oraz oddanych do użytkowania) z 156 tys. m2 łącznej powierzchni wynajmowalnej brutto (GLA), zlokalizowanych w Warszawie i okolicach oraz we Wrocławiu. – Nie wykluczamy, że w 2020 r. poinformujemy o rozpoczęciu kolejnych projektów, cały czas pracujemy nad nowymi inwestycjami. Pandemia wpłynęła pozytywnie na zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe w Polsce, szczególnie w rejonie głównych aglomeracji. Oceniamy, iż również w dłuższej perspektywie rynek magazynowy będzie dalej dynamicznie się rozwijał – powiedział Bartosz Puzdrowski, dyrektor zarządzający segmentu magazynowego Grupy.

   

  Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

  Siedziba Firmy

  Marvipol Development S.A.
  Warszawa, ul. Prosta 32
  Recepcja czynna
  Pon-Pt: 9:00-17:00
  22 536 50 00

  Szukasz Pracy

  Sprawdź nasze oferty i aplikuj
  PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Zgoda*