Rekordowe półrocze Marvipol Development

  Rekordowe półrocze Marvipol Development

  Notowany na GPW deweloper zakończył I półrocze 2022 r. z 54,0 mln zł zysku netto (wzrost o 85% rdr). Jest to najwyższy wynik za I półrocze w historii deweloperskiej Grupy. Kluczowy wpływ na wyniki Grupy Marvipol w pierwszej połowie 2022 r. miał segment deweloperski, który zakończył półrocze z 31,7 mln zł zysku netto, wobec 6,0 mln zł rok wcześniej.

  W I półroczu Grupa rozpoznała 326,7 mln zł przychodów, wobec 75,3 rok wcześniej, wypracowując 71,2 mln zł zysku brutto na sprzedaży. Zysk operacyjny Grupy zwiększył się rdr. o 94%, do 67,3 mln zł, o czym przesądziły wyższe wyniki segmentu deweloperskiego oraz dodatni wynik segmentu pozostałych nieruchomości, kompensujące niższe zyski segmentu magazynowego.

  Segment deweloperski Grupy, dzięki przekazaniu nabywcom 373 lokali mieszkalnych i usługowych, rozpoznał w I półroczu br. 241,2 mln zł przychodów (75,3 mln zł rok wcześniej), wypracowując 60,4 mln zł marży brutto na sprzedaży (25% rentowność). Wynik operacyjny wzrósł rdr. o 537%, do 44,9 mln zł.

  Segment magazynowy Grupy zakończył I półrocze br. z 15,9 mln zł zysku netto, wobec 23,9 mln zł w I półroczu 2021 r. Niższy wynik jest związany ze zmianą miksu inwestycji magazynowych – większość projektów, w które obecnie jest zaangażowana Grupa, znajduje się na wczesnym etapie rozwoju.
  Segment pozostałych aktywów nieruchomościowych, do którego przypisane jest m.in. część projektu Unique Tower, rozpoznał w I półroczu br., dzięki oddaniu do użytkowania ww. inwestycji, 85,5 mln zł przychodów, 9 mln zł EBIT oraz 6,3 mln zł zysku netto.

  Grupa zakończyła I półrocze z 191,2 mln zł gotówki na kontach. Wzrost długu netto do 281 mln zł, wobec 128,7 mln zł na koniec 2021 r., jest konsekwencją wypłaty rekordowych 47,5 mln zł dywidendy oraz ujęcia w bilansie (w tym w pasywach finansowych) aktywów i zobowiązań związanych z dzierżawą lokali w Unique Tower, wykorzystywanych od maja br. dla ich dalszego wynajmu pod marką Royal Tulip Warsaw Apartments. – Mocne fundamenty finansowe, biznesowe i organizacyjne Grupy pozwalają nam elastycznie poruszać się po obecnie szczególnie wymagającym rynku, dostosowywać naszą ofertę mieszkaniową oraz portfel inwestycji magazynowych do warunków rynkowych i potrzeb klientów. Niezmiennie jesteśmy przekonani, że Grupa Marvipol, będąca jednym z najbardziej doświadczonych podmiotów w polskiej branży nieruchomości, w 2022 r. potwierdzi swoją efektywność w działaniu, rozpoznając w skali całego roku satysfakcjonujący akcjonariuszy wynik finansowy – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol Development S.A.

  Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

  Siedziba Firmy

  Marvipol Development S.A.
  Warszawa, ul. Prosta 32
  Recepcja czynna
  Pon-Pt: 9:00-17:00
  22 536 50 00

  Szukasz Pracy

  Sprawdź nasze oferty i aplikuj
  PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Zgoda*