Marvipol Development – skokowy wzrost przychodów i zysków

  Marvipol Development – skokowy wzrost przychodów i zysków

  Giełdowy deweloper w trzech kwartałach 2018 r. rozpoznał 178,9 mln zł skonsolidowanych przychodów, wypracowując 35,0 mln zł EBIT oraz 37,0 mln zł zysku netto, wobec odpowiednio 2,6 mln zł i 14,3 mln zł rok wcześniej. O dynamicznym wzroście wyniku przesądziło przekazanie klientom 504 lokali i ujęcie w wynikach ich sprzedaży, jak również dalszy wzrost wyników segmentu magazynowego.

  Ponad 200% wzrost skonsolidowanych przychodów Grupy Marvipol za 9 miesięcy br. przełożył się na ponad 350% wzrost marży brutto na sprzedaży, która wyniosła 43,9 mln zł.  Wynik operacyjny Grupy zwiększył się z 2,6 mln zł do 35,0 mln zł, a zysk netto z 14,3 mln zł do 37,0 mln zł.

  Segment mieszkaniowy Grupy, który w okresie 9 miesięcy 2017 r. rozpoznał 59 mln zł przychodów, odnotowując stratę operacyjną, w tym roku jest motorem napędowym wyników, wypracowując 24,9 mln zł EBIT przy 178,9 mln zł przychodów i zamykając trzy kwartały br. z 21,1 mln zł zysku netto. Segment magazynowy, który od kilkunastu kwartałów stabilizuje wyniki dewelopera, po 9 miesiącach br. przyniósł Grupie 15,8 mln zł zysku netto.

  – Mamy za sobą kolejny udany kwartał, potwierdzający zarówno niebagatelny potencjał prowadzonej przez nas działalności, jak i słuszność realizowanej strategii jego rozwoju. Zwiększając skalę działalności w segmencie mieszkaniowym realizujemy zakładane marże na sprzedaży, przekładające się na satysfakcjonującą rentowność tego biznesu. Z kolei wysoka efektywność naszego modelu działalności w segmencie magazynowym, potwierdzana kolejnymi transakcjami zamykającymi realizowane projekty, pozwala nam osiągać atrakcyjne zwroty na zaangażowanym kapitale.  Mamy potencjał, by w kolejnych okresach pochwalić się równie dobrymi wynikami, można wręcz zaryzykować tezę, że czas biznesowych żniw dopiero przed nami – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol S.A.

  Od początku 2018 r. Marvipol Development zawarł umowy sprzedaży 604 lokali (5,6 proc. wzrost rdr.) o łącznej wartości 274,3 mln zł (55,1% wzrost rdr.). Największy, 85% udział w tegorocznym wolumenie sprzedaży miały lokale z wieloetapowych inwestycji Central Park Ursynów i Riviera Park. Równocześnie sprzedaż lokali w inwestycjach adresowanych do najbardziej wymagających klientów: Topiel No 18, Unique Tower, Cascade Residence i Dom przy Okrzei, odpowiada w 2018 r. za 29% wartości zawartych umów sprzedaży. Do końca września br. Grupa przekazała nabywcom 504 lokale, z których znakomitą większość stanowiły mieszkaniaz I etapu inwestycji Riviera Park, III etapu inwestycji Central Park Ursynów oraz projektu Bemowo Residence.

  Wartość zaangażowania Marvipol w biznesie magazynowym wzrosła na przestrzeni niespełna 11 miesięcy br. o 55%, do blisko 194 mln zł na 21 listopada br. Obecnie Grupa realizuje 9 inwestycji magazynowych, zlokalizowanych w Warszawie i jej okolicach, na Górnym Śląsku, oraz w rejonie Krakowa i Szczecina.  Obecnie trwa proces sprzedaży jednego z obiektów magazynowych – OBI w Łodzi. W październiku br. Marvipol Logistics S.A., wchodzący w skład Grupy, zawarł – jako jeden ze sprzedających – przedwstępną umowę sprzedaży udziałów w PDC Industrial Center 80 sp. z o.o., spółce celowej powołanej dla realizacji projektu. Umowa przeniesienia udziałów ma zostać sfinalizowana do 30 kwietnia 2019 r. Cena sprzedaży udziałów należących do Marvipol Logistics S.A. została ustalona na ok. 1,8 mln euro.

  Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

  Siedziba Firmy

  Marvipol Development S.A.
  Warszawa, ul. Prosta 32
  Recepcja czynna
  Pon-Pt: 9:00-17:00
  22 536 50 00

  Szukasz Pracy

  Sprawdź nasze oferty i aplikuj
  PRZEDSTAWIONE NA STRONIE WWW WIZUALIZACJE ORAZ MODELE BUDYNKÓW MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. WYGLĄD BUDYNKÓW ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE ZMIENIĆ NA ETAPIE REALIZACJI.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Zgoda*